Опитування

Що ви шукаєте?
 

Громовідводи та блискавковідводи.
В нас найкращі ціни на громовідводи!

 Будинок, не оснащений громовідводом, не може бути абсолютно безпечним і надійним укриттям для людини. Навіть у випадку, якщо удар блискавки стався на значній відстані від будинку, колосальна енергія розряду здатна викликати перенапруження в електропроводці, підведеної до будинку і загоряння.
Громовідводи та блискавковідводи.
Ймовірність удару блискавки саме у Ваш дім невелика, однак, якщо це все ж трапитися, пізно буде міркувати про несправедливість. Адже коли людина погоджується застрахувати власне життя - людина зовсім не планує померти найближчим часом. Тому будь-який, поважаючий себе господар заміського будинку неодмінно повинен подбати про те, щоб житло було оснащене надійним заземленням і міцним блискавковідводом або громовідводом.
Громовідводи та блискавковідводи.Громовідводи
Блискавковідводом називається пристрій, що встановлюється на дахах будівель з метою захистити споруду від ураження блискавкою. Громовідвід на долі секунди раніше вловлює потужний електричний розряд і перенаправляє його на заземлення. Блискавковідвід може бути виготовлений з будь-якого металу, вживаного для пристрою покрівлі: нержавіючої сталі, алюмінію або міді.
Сучасний громовідвід - це не сталева спиця на даху будинку, а повноцінна, що вимагає інженерного рішення конструкція.
Звичайно, можна створити блискавковідвід самостійно. Для цього на самій найвищій точці даху будинку на п'ятдесят-сто сантиметрів у висоту встановлюється металевий стрижень, з'єднаний з ізольованою проводкою, підключеної до заземлення. Товщина стрижня - дванадцять міліметрів. Слід зазначити, що для блискавковідводу створюється окрема гілка, і в жодному разі не можна використовувати побутове заземлення. Струмовідвід, що йде від блискавкоприймача (стержня) - дріт товщиною не менше шести міліметрів у діаметрі. Струмовідвід спускається з даху до землі і надійно прикріплюють до заземлення, на метр-півтора зануреному в землю.
Зонами «входу» розряду найчастіше бувають виступаючі елементи покрівлі, деталі водостічної системи, мансардні вікна або антени.
Тільки комплексна система захисту допоможе запобігти прямий удар блискавки, а також перенапруження і пошкодження мережі від розряду, що трапилася на відстані одного або декількох кілометрів від Вашого будинку. Такий захист представляється зовнішньої гілкою і внутрішньої, які переходять у надійне заземлення.
система громовідводу на металочерепиці
Зовнішня частина блискавковідводу підбирається для кожного споруди індивідуально і залежить від кута скату покрівлі, покриття, наявності додаткових об'єктів на поверхні даху, антен, а також їх розмірів і властивостей.
Основа внутрішньої системи захисту - шина вирівнювання потенціалів, здатна нейтралізувати потужний імпульс перенапруги, що йде по лініях електропередач, або комунікацій.
Блискавкоприймач розряду і заземлення пов'язані між собою струмовідводами, кількість яких має бути кратне двом (по два від кожного приймача). Струмовідводи необхідно обладнати ближче до зовнішніх кутів будови.
Заземлення - одна з найважливіших ланок захисної ланцюга. Заземлення відводить струм у землю, запобігаючи загоряння і контакт людей з високою напругою. Створена за всіма правилами система заземлення повинна пов'язувати з землею всі елементи електричного кола, підтримуючи нульової потенціал у системі.
Заземлення виготовляється з металевої пластини потрібного розміру і занурюється в землю на необхідну глибину (не менше товщини промерзання грунту - близько двох метрів). Нерідко використовують товсту трубу або куточок. Для цього також відмінно підійдуть товста арматура, залізна спинка старої сіткової ліжка і навіть металева бочка.
система громовідводу на плоскій крівлісистема кріплення громовідводу на бітумну черепицю
У літній посушливий період необхідно періодично зволожувати грунт, оскільки суха земля є поганим електропроводніком. Зволоження можна забезпечити, підвівши до місця заземлення покрівельний водостік, злив мініатюрного рукомийника або яке-небудь інше невелике джерело води. Для підвищення електропровідності грунту нерідко використовують сіль або селітру, попередньо заповнюючи ними поглиблення навколо місця локалізації металевого заземлення. Кабель, що йде від заземлення необхідно вибирати високої якості.
громовідвід для жилого будинку
Взагалі, громовідводи слід підбирати, виходячи з характеристик матеріалу покрівлі. Для металевої покрівлі будь-якого виду ідеально підходять «класичні» громовідводи: вершинний металевий стрижень, струмовідвід, заземлення. При цьому, струмовідвід прокладається строго по стіні, що знаходиться з протилежного боку входу в будинок, а заземлення необхідно закопувати на значній відстані від фундаменту і садових споруд.
Відео. Монтаж системи громовідводу.

Якщо покрівля виконана з шиферу або дерева, фахівці рекомендують влаштовувати блискавковідвід дещо по-іншому: паралельно покрівельному коньку протягується металевий трос, встановлений на підпори. До тросу намертво прикріплюється (частіше використовують зварювання) струмовідвід, який проходить вниз по стіні і прямує в землю. Струмовідвід можна спускати по водостічній трубі. Заземлення необхідно розташовувати на відстані не ближче, ніж 3-5 метрів від входу в будинок.
Металевої стрижень блискавковідводу - оголений провідник, може виготовлятися із сталі, мідного дроту великого перетину, алюмінію. Фарбувати, розкривати лаком або наносити будь-яких ізоляційний шар на блискавковідвід не можна.
Чим вище стрижень розташовується над рівнем даху - тим більша поверхня знаходиться під захистом від блискавки.
Блискавковідвід для заміського будинку можна закріпити на самому високому (вище будинку) дереві. При відсутності такого дерева, громовідвід з'єднують з телемачтою або прикріплюють до димаря. Не рідше, ніж один раз на рік необхідно перевіряти громовідвідну систему. Всі з'єднання і спайки повинні бути зроблені з максимальною ретельністю.
Створивши всього один раз надійний блискавковідвід, Ви, можливо, не тільки захистите будинок від пожежі, а й врятуєте життя собі і своїм близьким. 

Громовідводи та блискавковідводи, система захисту від блискавки.