Пароізоляція та гідроізоляція JUTA
Всі сучасні покрівельні матеріали надійно охороняють будинок від зовнішньої вологи. Однак каплі води і конденсат можуть проникати під будь-яке покрівельне покриття при його неякі c ному монтажі, малому куті нахилу даху або при екстремальних погодних умовах (сильний вітер або косий дощ). У житлових приміщеннях також постійно виділяється волога в результаті життєдіяльності людей, тварин, рослин.
В умовах нашого клімату при будівництві та експлуатації будинків з утепленням дахів велике значення набуває боротьба з конденсатом. Помилки будівельників дорого обходяться власникам житла. Неправильне облаштування паро- та теплооізоляції призводить до того, що волога, що міститься у вигляді пари в повітрі теплого приміщення через конвекції і дифузії проникає в утеплювач та конструкцію даху. Теплопровідність утеплювача збільшується, наслідком чого є виділення конденсату, утворення цвілі, зволоження стропил і обрешіток, промерзання даху і псування внутрішньої обробки - сумний підсумок непрофесіоналізму й незнання сучасних технологій споруди дахів.
Для правильної і якісної укладки гідроізоляції даху існує декілька типів полімерних плівок:
- Супердифузійна мембрана UTAVEK (ЮТАВЕК), завдяки високій паропроникності (1000 г/м 2 /24ч.) значно збільшує вивітрюваність водяної пари з внутрішнього простору об'єкта. ЮТАВЕК використовується при будівництві з будь-якими типами теплоізоляції для всіх видів покрівельних і стінних конструкцій;
Антиконденсатна плівка UTAKON (ЮТАКОН) з вологопоглинальним нетканим матеріалом, здатним вбирати в себе весь конденсат, що утворюється. У повітряному потоці вологопоглинальний нетканий матеріал швидко висихає. Рекомендується використовувати для всіх типів металочерепиці.
Пароізоляційні плівки розміщуються між утеплювачем і стелею або обробкою стін і перешкоджають проникненню водяної пари з внутрішнього простору об'єкта в теплоізоляцію, що приводить до значного зниження конденсації води в шарах ізоляції.
До цього типу відносяться:
- Паронепроникні бар'єри UTAFOL N Standard (ЮТАФОЛ Н Стандарт), UTAFOL N Special (ЮТАФОЛ Н Спеціал), UTAFOL N Silver (ЮТАФОЛ Н Сільвер);
- Паронепроникний бар'єр з алюмінієвим шаром UTAFOL N AL (ЮТАФОЛ Н ЯСКРАВО-ЧЕРВОНИЙ), володіє підвищеною паронепроникністю і відбиває частину теплового випромінювання назад у внутрішній простір об'єкта.
Всі пароізоляційні плівки рекомендується герметично сполучати двосторонньою самоклейкою стрічкою з бутилкаучука UTAFOL SP 1 (ЮТАФОЛ СП 1).
Євробар”єр – супердифузійна мембрана нового покоління, призначена для захисту теплоізоляції і несучої конструкції покрівлі від проникнення залишкової вологи і вивітрювання теплоізоляції.
Євробар”єр застосовується при укладанні керамічної черепиці, шиферу, металочерепиці, легких покрівельних матеріалів (Ондулін та ін..). Використання супердифузійної мембрани Євробар”єр у покрівельній конструкції збереже дах Вашого будинку для Вас і Ваших онуків.
Принцип дії й область застосування Євробар”єр.
Звичайна покрівельна конструкція (без Євробар”єра) працює в такий спосіб: тепле повітря, піднімаючись нагору зсередини приміщення, несе в собі велику кількість вологи. Потрапляючи в утеплювач, волога накопичується, конденсується й усмоктується в дерев'яні частини конструкції. Це приводить до втрати теплоізоляційних властивостей утеплювача, утворенню грибка, цвілі і, в остаточному підсумку – руйнуванню самого даху. Використовуючи ж Євробар”єр у підпокрівельному просторі, ми вирішуємо відразу кілька проблем: шар теплоізоляції і кроквяна частина стають захищеними від проникнення в них вологи (дощу, снігу, що тане), запобігається вивітрювання утеплювача, а тепле вологе повітря, що проникає зсередини приміщення вільно проходить крізь утеплювач з Євробар”єром і волога випаровується.
Євробар”єр має високу водонепроникність (утримує стовп води висотою більш 1500 мм) і достатню міцність. Крім того, цей матеріал володіє відмінною паропроникністю (пропускає більше 1300 м води через площу 1 м2 за 24 години), або супердифузійністю, тобто «добре дихає». Це додаткова перевага Євробар”єра, у порівнянні з іншими під покрівельними плівками, уможливлює його укладання прямо на утеплювач без дотримання зазору в підпокрівельному просторі.
Монтаж: Плівка закріплюється безпосередньо на площині крокв або інших будівельних елементів покрівлі. Для цього використовуються скоби з механічною установкою або нержавіючі цвяхи з плоским капелюшком. Полотна мембрани з'єднуються в нахлест, по пунктирній лінії. Стики рекомендується склеювати стрічкою, що клеїть, ДО-2 . При укладанні зелена сторона мембрани повинна бути звернена назовні (нагору).
У якості основного покрівельного матеріалу будинку може застосовуватися керамічна черепиця, шифер, металочерепиця, хвилясті бітумні аркуші .
Таким чином, вибираючи будівельну мембрану нового покоління євробар”єр, Ви забезпечите надійний і якісний захист покрівельного покриття свого будинку, створите в ньому затишок і комфорт на довгі роки.